Časté dotazy: Arpalit Bio repelent

Nenašli jste odpověď? Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

Biocidní účinná látka, která je bezpečná pro člověka a která se v přírodě rozkládá během velmi krátké doby. Není toxická pro vodní organismy a nedochází k její kumulaci v životním prostředí.

Aktivní látka IR3535 je schválena pro použití i u malých dětí, je neškodná pro kůži člověka. IR3535 je pouze klasifikována jako látka dráždivá pro oči, na což výrobce zákazníky upozorňuje na etiketě výrobku.

Aktivní látka IR3535 není ani nebezpečná pro přírodu: není toxická pro vodní prostředí, rychle se rozkládá a nedochází tedy k její kumulaci v životním prostředí. I podle WHO je klasifikována jako látka, u které se nepředpokládá, že by způsobila akutní nebezpečí, pokud se používá dle pokynů. V Evropě se tato aktivní látka používá dlouhodobě v mnoha repelentech, její účinnost i bezpečnost byla ověřena v mnoha studiích. Více na stránkách dodavatele společnosti Merck.

Nejčastější otázky k látce IR3535 jsou v angličtině odpovězené zde.

Účinek Arpalit BIO repelentu je delší (až 10 h) a přípravek je určen už pro děti starší 1 roku.

Přípravek není určen pro použití u zvířat.

Aplikujte postřikem na ošetřované místo tak, aby povrch byl mokrý, ale přípravek z ošetřované plochy nestékal. Aplikací po dobu 10 vteřin nanesete přibližně 10 g spreje. Přípravek nechte zaschnout. Arpalit Bio repelent sprej není vhodné používat na obličej z důvodu možného zasažení očí.

Ano, není známa alergická reakce po pobytu na slunci.

Obsahuje biocidní účinnou látku (30% IR3535), která je plně biodegradabilní, rozkládá se v přírodě během velmi krátké doby.

Účinná látka IR3535 patří mezi biopesticidy (dle US EPA), a to z důvodu jeho podobnosti s aminokyselinou β-alanin vyskytující se v přírodě. Výhodou biopesticidů je, že jsou méně toxické než běžné pesticidy, že působí pouze na cílové organizmy (na rozdíl od běžných pesticidů, které mohou poškodit i organismy jiné, např. jiný hmyz, ptáky nebo savce).

Biopesticidy často účinkují ve velmi malých množstvích a rychle se rozkládají. Používání biopesticidů zároveň napomáhá ke snížení zatížení prostředí běžnými pesticidy.

Účinná ochrana až po dobu 10 hodin.

Účinná ochrana až po dobu 10 hodin. Pokud si všimnete výrazného snížení ochrany, pak můžete přípravek nejdříve po 10 h po první aplikaci použít znovu.

Produkt vhodný pro děti od 1 roku.