Časté dotazy: Arpalit léčivé přípravky

Nenašli jste odpověď? Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

Ne, nepoužívejte produkty Arpalit NEO u nemocných nebo alergických zvířat, na některou z obsažených účinných látek, či pokud mají otevřenou kožní ránu.

Před aplikací Arpalit NEO produktů na zvíře si vždy nejdříve přečtěte přiložený návod k použití uvedený na zadní straně produktu.

Při aplikaci produktů Arpalit na Vaše zvíře se vždy řiďte přesnými pokyny v přiloženém návodu k použití na zadní straně etikety výrobku.

U všech produktů je důležité zabránit vniknutí produktu do očí zvířete. Pokud dojde k vniknutí produktu do očí, je nutné okamžitě zahájit výplach očí vodou a postupovat dle přiloženého návodu k použití, sekce První pomoc.

 

Z legislativních důvodů není možné použití vyhrazených veterinárních léčiv Arpalit NEO (Sprej, Mechanický rozprašovač, Pěna, Sprej k desinsekci příbytků) u hospodářských zvířat, plazů, ptactva ani drobných savců. Účinnost a bezpečnost u této skupiny zvířat zatím není doložena klinickými studiemi.

Ne, antiparazitní přípravky Arpalit NEO (Sprej, Mechanický rozprašovač, Pěna či Sprej k desinsekci psích příbytků) nejsou vhodné pro kočky.

Přípravky obsahují účinnou látku Permethrin, která je pro kočky toxická.

Produkty Arpalit NEO Sprej, Mechanický rozprašovač, Pěna, Sprej k desinsekci příbytků hubí jak dospělá stádia ektoparazitů (ovidicní účinek), tak i jejich larvová stádia (larvicidní účinek).

Přípravky usmrcují blechy, klíšťata a jiné vnější parazity a navozují ochranu před opětovným napadením psa až na 4 týdny. Ošetření psa je možné opakovat nejdříve po 1 týdnu od předešlé aplikace. Po ošetření psa Arpalit antiparazitním přípravky je nutné zamezit koupání po dobu 48 hodin.

Účinek Arpalit NEO šampónu proti parazitům s bambus. ext. je pouze krátkodobý, tzn. pouze bezprostředně po použití.

Přípravky Arpalit NEO Sprej/Mechanický rozprašovač/Pěna/Sprej k desinsekci příbytků se nanáší stiskem rozprašovače proti směru srsti ze vzdálenosti 15-20 cm od povrchu těla. Velikost dávky se odvíjí od velikosti ošetřovaného zvířete. Ošetření se provádí jen do lehkého zvlhčení kůže nebo srsti přípravkem po celém povrchu těla zvířete s výjimkou obličejové části. K ošetření obličejové části těla se přípravek nastříká na ruku v rukavici a opatrně se vetře do srsti, aby nedošlo k zasažení otvorů a očí, popřípadě je možné použít Arpalit NEO Pěnu, kde speciální aplikační forma umožňuje aplikaci antiparazitního přípravku i do těžko přístupných míst (intimní partie, obličejová část, oblast krku a dolních končetin). Srst se pročeše hřebenem, kartáčem nebo se rukou promne, aby přípravek prostoupil až na kůži.

  • Po ošetření je nutné zvíře po dobu 48 hodin nekoupat.
  • Ošetření je možné po 1 týdnu opakovat.
  • Přípravky usmrcují ektoparazity (blechy, klíšťata, vši, všenky a jejich vývojová stádia) a navozují ochranu před jejich reinvazí až na 4 týdny.

Je doporučováno zabránit kontaktu ostatních domácích zvířat a dětí s ošetřeným psem Arpalit NEO antiparazitními přípravky (Sprej, Mechanický rozprašovač, Pěna, Sprej na desinsekci příbytků) po dobu alespoň 24 hodin po aplikace.

Přípravek je extrémně jedovatý pro kočky!  

 

 

Aplikace je možná opakovat nejdříve po 1 týdnu či pokud byl pes vykoupán.

Antiparazitní produkty za řady Arpalit hubí nejen dospělá stádia ektoparazitů (ovicidní účinek), ale hubí také larvová stádia (ovicidní účinek) díky obsahu 2 účinných látek: Permethrin a Fenoxycarbon.

Vhodné produkty nejen na psy, ale i na prostor jsou:

Arpalit NEO sprej 150 ml

Arpalit NEO sprej 300 ml – 2v1 léčba ektoparazitóz a desinsekce psích příbytků

Arpalit NEO mechanický rozprašovač 150 ml – pozor, produkt v této aplikační formě nemá rozptyl do prostoru

Arpalit NEO šampon proti parazitům s bambus. extr. – praní psích doplňků či bytových doplňků pokud dojde k zamoření i domácnosti

Produkt Arpalit NEO sprej a Arpalit NEO mechanický rozprašovače se neliší složením. Aplikace Arpalit NEO sprejem je vhodná i k desinsekci psích bud, pelechů, kotců a jiných psích doplňků. Aplikace sprejem je také vhodnější pro větší plemena psů a psy, kteří se nebojí syčivého zvuku spreje.

Aplikace Arpalit NEO mechanickým rozprašovačem je vhodná zejména pro menší plemena psů a psy, kteří jsou bázlivý, bojí se zvuku spreje.