Časté dotazy: Elektr. repelent

Nenašli jste odpověď? Ozvěte se na 800 900 283 nebo obchod@aveflor.cz

Účinnost elektronického repelentu Arpalit® Cat neklesá ve vlhku a dešti, ale před koupáním zvířete se musí odložit.

Elektronický repelent Arpalit® je neškodný pro lidi i zvířata, není toxický, je bez zápachu.
Elektronický repelent obsahuje mikročip, který vydává ultrazvukové impulzy o frekvenci 40 kHz neslyšitelné pro člověka a zvíře. Krátké ultrazvukové impulzy ruší a odpuzují parazity v okruhu 3 metrů od zvířete a tím brání napadení.

Ano, zařízení je neškodné pro lidi. Pokud bude člověk v okruhu do 3 metrů od zvířete, je také chráněn.

Ano, je doporučeno, aby elektronický repelent měl pes/kočka stále u sebe z důvodu možného opětovného napadení parazity.
Pokud zrovna nemá váš pejsek/kočka obojek můžete elektronický repelent umístit alespoň do jeho příbytku, pelechu či do místa, kde se váš pejsek bude vyskytovat nejvíce.

Po nasazení elektronického repelentu na obojek zvířete se sníží výskyt parazitů v závislosti na počátečním zamoření zvířete. K výraznému snížení výskytu parazitů dochází po 7 dnech od nasazení elektronického repelentu.
U zvířat s významným výskytem parazitů se doporučuje, zejména v počáteční fázi vysokého zamoření parazity, zkombinovat elektronický repelent Arpalit® Dog s antiparazitárními přípravky (Arpalit Neo® sprej, mechanický rozprašovač, pěna).
Po 35 dnech od nasazení se, obvykle, na těle zvířete parazité nevyskytují. Tento stav setrvává po dobu účinnosti elektronického repelentu 10 měsíců od první aktivace.

Používá se i pro starší a slabá zvířata náchylná k nemocem, pro koťata, v době laktace i pro zvířata pobývající v domácnosti.

Bez omezení věku možné použití.

Vhodný pro všechny velikosti psů a koček a bez omezení věku.